Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski
Zadzwoń! 600-277-499

Jak zabezpieczyć się przed włamaniem

Sposoby zabezpieczenia mieszkania z Pogotowia ślusarskiego

Każdego roku w Polsce dochodzi o różnego rodzaju prób włamania. Różne są także powody, dla których ktoś decyduje się na tego typu działania. Niestety często sami „wabimy” potencjalnych włamywaczy. Tak bowiem, jak okazja czyni złodzieja, tak też ta sama okazja czyni włamywacza. Uchylone czy otwarte okno, niedomknięte drzwi, zły stan zamka to tylko niektóre sytuacje, które może wykorzystać potencjalny włamywacz. Czy istnieją jakieś sposoby, które pozwolą nam uchronić się przed włamaniem? Owszem, jest ich nawet kilka, a nasi specjaliści z Pogotowia ślusarskiego w Poznaniu rzetelnie doradzają, co zrobić, by zabezpieczyć się przed włamaniem.

Proste sposoby, by zabezpieczyć się przed włamaniem

Wydawać by się mogło, że wymiana zamka w drzwiach wejściowych na zamki antywłamaniowe zagwarantuje nam oraz naszym najbliższym bezpieczeństwo. Niestety nawet montaż zamków renomowanych firm nie jest w stanie nam tego w 100% zapewnić. Wiele zależy bowiem także od naszych codziennych nawyków, przy których nawet najlepsze zamki antywłamaniowe niewiele zdziałają. Przed polecanym przez ślusarzy krokiem – czyli wymianą zamków w drzwiach wejściowych – zabezpieczmy więc dodatkowo nasz dom przed włamaniem, stosując kilka sprawdzonych sposobów:

  • Nigdy nie zostawiajmy otwartych okien czy drzwi, kiedy nie ma nas w domu. Nieważne czy wyszliśmy tylko na chwilę, czy wyjechaliśmy na dłużej. Ślusarze z Poznania alarmują bowiem, że otwarte okna lub drzwi to jedne z najczęstszych przyczyn i jednocześnie sposobów włamań.
  • Pamiętajmy o tym, że ogrodzenie naszego domu ma pełnić nie tylko funkcję estetyczną, ale także zapewnić nam należytą ochronę. Powinno być więc solidne i naprawione, jeśli widać jakieś prześwity.
  • To być może nieoczywisty punkt, ale w istocie bardzo ważny – zadbajmy o dobre relacje z sąsiadami. W obecnej sytuacji może to nie być takie proste do wykonania, ale to właśnie nasze najbliższe otoczenie jest w stanie „wyłapać”, niczym czujne oko monitoringu, każde niepokojące sygnały.
  • Skorzystajmy z pomocy doświadczonego ślusarza i poprośmy go o montaż alarmu na drzwiach. To niepozorne urządzenie na podstawie drgań i ruchu jest w stanie ocenić, czy przypadkiem za naszymi drzwiami nie dochodzi do próby włamania.
  • Coś dla miłośników zwierząt – może warto pomyśleć o przygarnięciu psa? Nie tylko zrobimy dobry uczynek, zapewniając mu ciepły dom, ale także zwiększymy szansę na to, że mieszkanie stanie się mniej atrakcyjne dla potencjalnych włamywaczy. Strach to zupełnie naturalne uczucie i odruch, który towarzyszy nam po spotkaniu ze zbliżającym się gwałtownie w naszą stronę zwierzęciem. Nasz domowy pupil może więc, wykorzystując swój naturalny instynkt, być także dobrych „odstraszaczem” nieproszonych gości.

Ślusarze z Poznania radzą – ważny jest nie tylko zamek, ale także odpowiednia wkładka

Ślusarze z Pogotowia zamkowego w Poznaniu już od dawna uczulają na rodzaj zamka i wkładki, zwłaszcza jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne domu i mieszkania. Istnieją pewne typy zamków, które są bardziej podatne na niepowołane, bezinwazyjne ich otwarcie, niż inne systemy zamkowe. Mowa tu o wykorzystywanej przez włamywaczy technice bumpingu należącej do tzw. białego włamania. Osoba biegła w tym temacie jest w stanie otworzyć dowolne drzwi, jeśli tylko posiada odpowiednio spreparowany klucz. Niemniej jednak szczególnie narażone na tego typu sytuację są kiepskiej jakości zamki i wkładki. Odpowiednio dobrana wkładka jest w stanie zabezpieczyć drzwi przed przypadkowym rozwierceniem mechanizmu zamka. Zadzwoń i poznaj więcej metod oraz skorzystaj z fachowych usług ślusarskich w Poznaniu dla zabezpieczenia swojego mieszkania – nr: 600-277-499

Call Now Button