Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski
Zadzwoń! 600-277-499

Jak wymienić zamek listwowy w drzwiach wejściowych?

Jak wymienić zamek listwowy w drzwiach wejściowych

Zamki do drzwi stanowią jedno z najważniejszych i podstawowych zabezpieczeń, jakie możemy zastosować u siebie w mieszkaniu czy biurze. Na rynku dostaniemy oczywiście wiele zaawansowanych systemów ochronnych, ale to właśnie dobry zamek do drzwi będzie tym, po co sięgamy w pierwszej kolejności. Kiedy przychodzi czas na wymianę zamka, najlepiej powierzyć to działanie w fachowe ręce ślusarza. Zobacz, co warto wiedzieć o montażu i wymianie zamków oraz o zamkach listwowych.

 

Zamek do drzwi – ważne zabezpieczenie w każdym domu

Każdy z nas korzysta z zamków do drzwi, ponieważ w ten sposób czujemy się bezpieczniejsi i mamy świadomość, że nasze mienie jest chronione. Tym, co nas różni, to osobiste preferencje albo przyzwyczajenia, posiadane drzwi itd., które determinują też wybór innych zamków do drzwi. Warto wiedzieć, że rodzajów tego typu zabezpieczenia jest sporo, począwszy od zamków wpuszczanych i skończywszy na zamkach nawierzchniowych. Zazwyczaj montujemy u siebie te wpuszczane, a spośród nich można z kolei wybierać między modelami typu skrzynkowego czy zamkami listwowymi. Zamki wielopunktowe, czyli inaczej listwowe mają wiele punktów ryglowania drzwi, dzięki czemu są bezpieczniejsze od ich jednopunktowych odpowiedników. Znając te podstawy, można przejrzeć ofertę znanych producentów, aby zapoznać się z ich propozycjami. Nadal jednak dobór odpowiedniego zamka do drzwi może sprawiać pewne trudności, zwłaszcza biorąc pod uwagę klasy zabezpieczeń, certyfikaty bezpieczeństwa czy rozpiętość cenową. W wyborze najlepszego mechanizmu może nam pomóc dobry ślusarz z Pogotowia zamkowego, który zajmuje się również profesjonalnym montażem i wymianą zamków.

Wymiana zamków przez fachowców

Profesjonaliści zatrudnieni w Pogotowiu ślusarskim na co dzień pracują z różnymi zamkami do drzwi. Wśród nich są zamki listwowe, a wykonywany codziennie montaż zamków daje wgląd w każdy mechanizm. Dzięki temu fachowa wymiana zamka listwowego daje tak dobre i szybkie efekty. W przypadku samodzielnego montażu i wymiany zamka listwowego trzeba najpierw idealnie dobrać go do posiadanych drzwi. Już na tym etapie możemy liczyć na pomoc fachowców z Pogotowia ślusarskiego, dzięki którym nie popełnimy żadnego błędu. Samodzielna wymiana zamka obejmuje kilka etapów, w tym odkręcenie klamki, wyjęcie wkładki bębenkowej, wyjęcie poprzedniej zasuwnicy, dokładne wymierzenie i przykręcenie nowej, jak i montaż wkładki oraz klamki na miejsce. Fachowcy zrobią to sprawnie, gwarantując nam bezpieczeństwo z poprawnie zamontowanymi zamkami do drzwi.

Call Now Button