Szybki i precyzyjnie działający serwis ślusarski
Zadzwoń! 600-277-499

Co zrobić, gdy w aucie zatrzaśnie się klucz?

Zatrzaśnięty klucz w aucie – częsty przypadek

W dzisiejszych czasach większość samochodów dopuszczonych do codziennego użytku została wyposażona w centralny zamek. Ich użytkownicy starają się nigdzie nie zostawiać kluczyków i zawsze nosić je blisko siebie, a wszystko po to, aby nie doszło do automatycznego zatrzaśnięcia ich we wnętrzu. Sprawa wydaje się prosta w przypadku, gdy nie zdążyliśmy jeszcze wyjechać poza obszar zamieszkania oraz posiadamy zapasowy kluczyk. Inaczej dzieje się w przypadku, gdy znajdujemy się z dala od jakiejkolwiek znajomej lokalizacji, a jedyny zestaw kluczyków pozostał poza naszym zasięgiem.

Zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie a metoda na „wieszak”

Na przestrzeni lat użytkownicy samochodów wymyślili wiele metod, które mają za zadanie pomóc wyciągnąć z ich wnętrza zatrzaśnięte kluczyki. Warto jednak pamiętać o tym, że każda próba samodzielnego włamania się do wnętrza auta może przynieść ze sobą naprawdę wiele szkód. Dość często stosuje się metodę na „wieszak”, ponieważ nie wymaga ona posiadania specjalistycznych i drogich narzędzi. Konieczne jest jednak znalezienie drucianego wieszaka bądź też klina. Nie bez znaczenia jest również masa ostrożności oraz cierpliwości, bez których cały proces z pewnością się nie powiedzie. Osoby, które decydują się na takie amatorskie otwieranie zamków w samochodzie, mówią, że wszystkie czynności należy rozpocząć od umieszczenia przygotowanego klucza między ramą drzwi a szybą, co pozwoli stworzyć odpowiednią szczelinę, której wielkość nie powinna przewyższyć pół centymetra. Następny etap wiąże się z koniecznością umieszczenia drutu w taki sposób, aby nie doszło do stłuczenia szyby oraz porysowania lakieru. Jest to czynność wymagająca ogromnej ostrożności, bo przy każdym nieuważnym ruchu można doprowadzić do poważnych w konsekwencjach i kosztach szkód. Próbujemy rozprostować drut, a jeden z jego końców formujemy w pewnego rodzaju hak, dzięki któremu możemy dosięgnąć do porzuconych na siedzeniu czy też wycieraczce kluczyków. Metoda ta jednak obarczona jest dużym ryzykiem uszkodzeń i niepowodzenia, więc profesjonalni ślusarze z Poznania, którzy awaryjne otwieranie samochodów wykonali już setki razy, odradzają takie rozwiązanie.

Pogotowie zamkowe i zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie

Awaryjne otwieranie samochodu to z pewnością mało przyjemna czynność dla właścicieli pojazdu. Jednak w przypadku, gdy klucze zatrzasną się w aucie, warto skorzystać z wykwalifikowanej pomocy ślusarza z Poznania, który dzięki bogatemu doświadczeniu oraz głowie pełnej pomysłów dobierze najbezpieczniejsze rozwiązanie do konkretnej sytuacji. Oczywiście nie bez znaczenia są tutaj specjalistyczne umiejętności, a także nowoczesny sprzęt, jakim dysponują polecani technicy z Pogotowia ślusarskiego w Poznaniu. Awaryjne otwieranie samochodu wykonane przez zaufanego profesjonalistę nie będzie obarczone ryzykiem uszkodzenia auta, karoserii czy innych jego elementów, a także przebiegnie bardzo sprawnie i szybko. Wybierając sprawdzonych wykonawców, którzy cieszą się nieposzlakowaną opinią, można być spokojnym o stan swojego pojazdu oraz szybkie odzyskanie dostępu do jego wnętrza. Tylko w ten sposób będziemy mogli uchronić nasz pojazd przed ewentualnym uszkodzeniem zamka czy też karoserii. Jak widać, zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie to nie koniec świata i można sobie z nimi poradzić, jednak należy pamiętać, by skorzystać z pomocy doświadczonego ślusarza. Polecamy usługi naszych specjalistów, w tym awaryjne otwieranie samochodów w Poznaniu 7 dni w tygodniu – w razie potrzeby zadzwoń na infolinię: 600-277-499

Call Now Button